SMAJ33CA-TP
Mfr.Part #
SMAJ33CA-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
SMAJ33CA-TP
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
Stock
44843
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
7.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TA)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V